پنج نکته برای sms مارکتینگ بهتر

امروزه تماس با مشتریان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، و بازاریابی پیامکی یا SMS (short message service) مارکتینگ نقش ارزنده‌ و اثربخشی را ایفا می‌کند.

تغییرات دستگاه‌های تلفن همراه و پیشرفت تکنولوژی تولید آن‌ها، بازاریابی پیامکی را گارانتی نمی‌کنند، بلکه آن چیزی که اهمیت دارد شیوه نگارش و قواعد ارسال، پیامک می‌باشد. در نظر بگیرید، که شما با متن پیامتان نتوانید مخاطبانتان را تشویق به عکس‌العملی در مقابل پیشنهادتان بکنید، عملاً ارسال پیامک شما بی‌نتیجه بوده است. ما در اینجا به 5 نکته مهم در نحوه نوشتن پیامک  اشاره می‌کنیم، که رعایت آن‌ها سبب اثربخشی بیشتر کار شما می‌شود.

  • کوتاه و متمرکز بنویسید.

متن پیامک شما باید کوتاه، موجز و شفاف باشد. اینجا اتاق چت نیست که هر چیزی دلتان بخواهد بنویسید، پس تا آنجا که می‌توانید، شاخ و برگ‌های اضافه را بچینید و بسیار کوتاه، ساده و روان به مخاطب بفهمانید که پیشنهاد شما چه فوایدی به حال او دارد.

  • از عبارات مبالغه‌آمیز، کوچه‌بازاری و مخفف بپرهیزید.

اگر متن پیام شما شبیه پیام‌های تبلیغاتی و یا هرزنامه باشد، مخاطب بدون تأمل آن را حذف می‌کند. بنابراین باید از هر چیزی که متن پیام شمارا شبیه اس ام اس های تبلیغاتی می‌کند بپرهیزید؛ مثلا “یک پیشنهاد فوق‌العاده” و یا از این قبیل موارد سبب می‌شود مخاطب از باز کردن و خواندن SMS شما خودداری کند. عبارت‌های کوچه‌بازاری و مخفف هم جایگاه و پرستیژ برند شما را کاهش می‌دهد و می‌تواند به خراب شدن کمپین شما منجر شود.

  • چیزی را پیشنهاد کنید که الآن ارزش دارد.

هیچ‌کسی نمی‌خواهد از شرکتی پیامکی دریافت کند که در آن چیزی برای الآن پیشنهاد نشده است. دلیل این رفتار این است که از SMS برای کارهای تقریباً فوری استفاده می‌شود، پس مراقب باشید که متن پیشنهادتان، برای زمان واقعی و پیش‌رو باشد. در نظر بگیرید پیشنهادتان باید شامل فوایدی باشد که الآن مشتری از آن بهره‌مند خواهد شد.

  • خودتان را معرفی کنید.

هرچند وقت، پیامکی دریافت می‌کنید، که فرستنده اسم خود، یا برندش را ذکر نکرده باشد؟ معمولاً پیامک‌هایی از شماره‌ها ناشناس دریافت می‌کنیم که حدس می‌زنیم از طرف شرکتی باشد. معمولا چه وقتی، پیامک‌هایی را که ناشناس هستند، و فرستنده خود را معرفی نکرده است حذف می‌کنید؟ با پاسخ به این سؤالات خود متوجه می‌شوید، برای آنکه مخاطب پیامک ما را با پیامک‌های مزاحم اشتباه نگیرد، معرفی خود یا برندتان کاملاً ضروری می‌باشد.

  • یک حس ویژه به مشتری بدهید.

صندوق اینباکس مخاطبان را پر از پیام و یا اخباری نکنید که همه آن‌ها را می‌توانند از وب سایتتان بگیرند، بلکه فقط پیامکی را بفرستید، که حاوی مطالب ویژه باشد.

برای اینکه شما با اشتباهات رایج بیشتر آشنا شوید، به نمونه‌های زیر توجه نمایید.

نمونه شماره 1 پیامک اشتباه:

قیمت استثنایی در www.example.com تقریباً 2G2BT. این قیمت استثنایی را از دست ندهید.

نمونه شماره 2 پیامک اشتباه:

سلام.چطوری؟ این فروش رو دیدی؟ www.example.com . زود باش  قبل از اینک دیر بشه.

هردوی این نمونه‌ها به دلیل استفاده از عبارت‌های اغراق‌آمیز، گنگ و کوچه‌بازاری اشتباه هستند.

و اما نمونه‌های درست زیر را ببینید:

نمونه درست 1:

شرکت کیف سازان. 50٪ تخفیف ویژه کیف لب تاپ فقط تا تاریخ 30/09/93. این SMS را به مسئول فروشگاه نشان دهید تا نیم بهاء کالا را دریافت کنید. لیست فروشگاه‌ها را از www.exapmle.com ببینید.

نمونه درست  2:

شرکت کیف سازان. 50٪ تخفیف ویژه خرید اینترنتی کیف لب تاپ در . www.example.com فقط 48 ساعت. کد کپن MODIRANHAMI1 را در سایت وارد کنید.

توجه داشته باشید که در هر دو مثال درست، پیشنهاد به‌صورت موجز، همراه با زمان مشخص برای اقدام مخاطب، ذکرشده است، و هر دو محدودیت زمانی را به مشتری نشان داده است، این نوع نگارش مشتری را متوجه می‌کند که زمان محدودی دارد، و اگر تا آن زمان اقدام کند، چیزی (50٪ تخفیف) به دست آورده است. به خاطر داشته باید نوشتن یک اس ام اس برای مخاطبانتان زمان‌براست، و نیاز به تجربه دارد، اما با کمکی تفکر و تلاش، و استفاده از نکات و مثال‌های ذکرشده، به گزینه مناسب خواهید رسید.

اکنون نوبت شماست، با استفاده از نکات بالا، نمونه پیام درست خود را بنویسد تا درباره آن صحبت و تبادل‌نظر شود. همچنین می‌توانید در تالارهای گفتمان مدیران حامی تاپیک جدید بازکنید، تا از نظرات و تجارب دیگران هم استفاده نمایید.

منبع:entrepreneur.cm

۱۳۹۶/۷/۱۴ ،۱۴:۵۸:۵۲ +۰۰:۰۰مهر ۹ام, ۱۳۹۶|بازاریابی نوین, فروش نوین, مجله مدیران|